29. Jak můžu podpořit petici? Co to znamená? 

V seznamu výsledků vyhledávání klikněte na „náhled“ a otevřete si shrnutí petice, která vás zaujala. Pokud s peticí souhlasíte, můžete ji podpořit kliknutím na „podpořit petici“ dole na stránce.

Když podpoříte petici, nezískáte status předkladatele, budete ale moci dostávat oznámení o dalším vývoji petice. Petiční výbor Evropského parlamentu považuje všechny petice za podané v souladu s pravidly a požadavky příslušných dohod. Výbor se rozhoduje pouze na základě obsahu petice, na počet podpisů nebo podporovatelů se nebere ohled.

Podpořit můžete jen ty petice, které už byly na petičním portálu zveřejněny a které ještě nebyly uzavřeny. Počet podporovatelů se zobrazuje jak ve výsledcích vyhledávání hned pod názvem petice, tak v souboru pdf, který obsahuje detaily o petici. Ve výsledcích vyhledávání se vedle lhůty pro podpoření petice u nejvíce podporovaných petic objeví ikona stužky. Upozorňujeme, že z důvodu ochrany osobních údajů třetích osob se zobrazí pouze počet podporovatelů (ve výsledcích vyhledávání i v dokumentu pdf).

Dokud petice zůstává otevřená, můžete ji podpořit nebo svoji podporu stáhnout. Obojí je ale možné pouze jednou; pokud svoji podporu stáhnete, už danou petici nebudete moci znovu podpořit.