Peticija Nr. 1019/2018 dėl JK piliečių teisės pasirašyti Europos piliečių iniciatyvą dėl ES pilietybės po „Brexit’o“, kurią pateikė Jungtinės Karalystės pilietis A. S.  
Peticijos duomenys  

1019/2018

Santraukos pavadinimas: Peticija Nr. 1019/2018 dėl JK piliečių teisės pasirašyti Europos piliečių iniciatyvą dėl ES pilietybės po „Brexit’o“, kurią pateikė Jungtinės Karalystės pilietis A. S.

Peticijos numeris: 1019/2018

Temos: Pagrindinės teisės,  Konstituciniai reikalai

Valstybė: Europos Sąjunga

Peticijos pateikėjo duomenys  

Vardas, pavardė: E. P.

Peticijos santrauka  

Peticija susijusi su tebevykdoma Europos piliečių iniciatyva, pavadinta „Nuolatinė Europos Sąjungos pilietybė“, kurią šiuo metu galima pasirašyti. Peticijos pateikėjas reiškia susirūpinimą dėl to, kad po „Brexit’o“ daugelis JK piliečių nebegalės pasirašyti Europos piliečių iniciatyvos ir bus pašalinti iš iniciatyvos, kuri galėtų turėti tiesioginį poveikį jų, kaip ES piliečių, teisėms. Pasak peticijos pateikėjo, Europos Komisija jau patvirtino, kad Jungtinės Karalystės piliečių, kurie pritarė Europos piliečių iniciatyvai iki Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES, parašai po pasitraukimo nebebus skaičiuojami. Peticijos pateikėjas ragina Europos Parlamentą apsvarstyti šiuos klausimus ir imtis veiksmų išsaugoti ES pilietybę ir su ja susijusias teises visiems ES piliečiams vienodai.